Holdtræning - Tider

HOLD I FYSIOTERAPIEN (sort skrift)

HOLD i T-FYS FITNESS (orange skrift)

Læs om alle vores hold under holdbeskrivelse (for fitness hold læs på www.t-fysfitness.dk)

Mandag

  • 08:00 - 09:00: Neurologisk hold
  • 09:00 - 10:00: Neurologisk hold
  • 10:00 - 10:55: Fitness i det FRI (Mette P.)
  • 10:00 - 11:00: Udvidet knæhold
  • 11:00 - 12:00: Parkinson
  • 14:00 - 15:00: Udvidet ryghold
  • 16:00 - 17:00: GLA:D RYG (i perioder, kontakt reception)
  • 17:15 - 18:10: Piloxing (Mette D.)
  • 18:45 - 19:40: Mave/Ryg hold (Lean)

Tirsdag

  • 08:00 - 08:55: Pilates/Yoga Fusion (Pernille)
  • 09:00 - 09:50: Fysio-Pilates 
  • 10:00 - 10:55: TRX - stram op (Mette P.)
  • 11:00 - 12:00: FysioFlow
  • 12:30 - 14:30: Hensyntagen (blandet)
  • 15:00 - 16:00: GLA:D knæ/hofte (i perioder - kontakt reception) 
  • 16:45 - 17:45: Dans med Parkinson
  • 19:15 - 20:45: Yoga - Styrke og Fleksibilitet  (Martin) 

Onsdag

  • 08:30 - 9:30: Styrke/neurologisk
  • 10:00 - 10:50: Fysio-Pilates
  • 11:00 - 12:00: Personlig instruktør til rådighed (Mette P.)
  • 13.00 - 13.50: Fysio- Pilates
  • 14:00 - 15:00: GLA:D RYG (i perioder, kontakt reception)
  • 16.00 - 16.55: Styrketræning for kvinder 40+ (Mette P.)
  • 19.30 - 20.40: Hatha Flow, 70 min. (Karen)

Torsdag:

  • 09:00 - 09:50: Fysio-Pilates
  • 10.00 - 11.00: Styrke
  • 13:00 - 14:00: GLA:D knæ/hofte (i perioder, kontakt reception)
  • 14.00 - 15.00: Neurologisk 
  • 16.30 - 17.25: FysioFit m. balance/core plus ankel/knæ/hofter (Camilla)
  • 17.30 - 18.30: FysioPump/TRX (Camilla)

Fredag:

  • 08:00 - 09:00: TRX (slyngetræning)
  • 09:00 - 10:00: Styrke
  • 11:00 - 12:00: Dynamisk stabilitet (ben og ryg)
  • 10.00 - 10.55: Cirkeltræning - hensynstagen (Mette)
  • 16.00 - 16.45: Klar til weekenden med FysioFunktionel (Camilla)

Lørdag:

  • 09.15 - 10:10 OBS! KUN I ULIGE UGER:: Pilates Slow (Mette D.)
  • 10:15 - 11:10: Stepbænk, Puls og Styrke (Mette D.)
  • 09:.15 - 10.10 OBS! KUN I LIGE UGER: Pilates, Styrke og let Puls (Mette D.)

Søndag:

SAL:

  • 08.30 - 09.40 OBS! KUN I LIGE UGER: Hatha Flow, 70 min. (Karen)
  • 09:45 - 10.40 OBS! KUN I LIGE UGER: Yin Yoga/Restorativ Yoga (Karen) 
  • 08.30 - 09.25 OBS! KUN I ULIGE UGER: TRX stram op (Camilla)
  • 09.30 - 10.25 OBS! KUN I ULIGE UGER: Smidig ryg/nakke/ben med Foam Roller (Camilla)