Holdskema - Træningscenter og holdsal

OBS! NÅR GYMNASTIKSALEN BENYTTES TIL HOLDTRÆNING ER DENNE IKKE LEDIG TIL TRÆNENDE MEDLEMMER MED NØGLECHIP.

Hold på henvisning (sort skrift)

Hold på fitness abonnement (orange skrift)

Læs om alle vores hold under holdbeskrivelse 

Mandag

  • 08:00 - 09:00: Neurologisk hold
  • 09:00 - 10:00: Neurologisk hold
  • 10:00 - 11:00: Udvidet knæhold
  • 11:00 - 12:00: Parkinson
  • 14:00 - 15:00: Udvidet ryghold
  • 16:00 - 17:00: GLA:D RYG (i perioder)
  • 17:15 - 18:10: Piloxing (Mette D.)
  • 18:30 - 19:45: YOGA Vinyasa (Tina)

Tirsdag

  • 09:00 - 09:50: Fysio-Pilates 
  • 10:00 - 10:55: TRX - stram op (Mette P.)
  • 12:30 - 14:30: Hensyntagen (blandet)
  • 16:45 - 17:45: Dans med Parkinson
  • 18.00 - 19.00: Mave/ryg (Lean)

Onsdag

  • 08:30 - 9:30: Styrke/neurologisk
  • 10:00 - 10:50: Fysio-Pilates
  • 13.00 - 13.50: Fysio- Pilates
  • 14:00 - 15:00: GLA:D RYG (i perioder)
  • 16.00 - 16.55: Styrketræning for kvinder 40+ (Mette P.)
  • 18.00 - 18.55: Pilates/Yoga Fusion (Pernille)
  • 19.30 - 20.40: Hatha Flow, 70 min. (Karen)

Torsdag:

  • 09:00 - 09:50: Fysio-Pilates
  • 10.00 - 11.00: Styrke
  • 11:00 - 12:00: GLA:D knæ/hofte (i perioder)
  • 14.00 - 15.00: Neurologisk 
  • 16.30 - 17.25: FysioFit m. balance/core plus ankel/knæ/hofter (Camilla)
  • 17.30 - 18.30: FysioPump/TRX (Camilla)

Fredag:

  • 08:00 - 09:00: TRX (slyngetræning)
  • 09:00 - 10:00: Styrke
  • 10.00 - 10.55: Cirkeltræning - hensynstagen (Mette)
  • 16.00 - 16.45: Klar til weekenden med FysioFunktionel (Camilla)

Lørdag:

  • 08.30 - 10:00 (Ulige uger): Yoga for smidighed, styrke og opmærksomhed (Martin) 
  • 10.00 - 10.55: Cross træning (Mette D.)

Søndag:

SAL:

  • 08.30 - 09.40 OBS! KUN I LIGE UGER: Hatha Flow, 70 min. (Karen)
  • 09:45 - 10.40 OBS! KUN I LIGE UGER: Yoga for stive ben og ryg - herunder sportsudøvere (Karen) 
  • 08.30 - 09.25 OBS! KUN I ULIGE UGER: TRX stram op (Camilla)
  • 09.30 - 10.25 OBS! KUN I ULIGE UGER: Smidig ryg/nakke/ben med Foam Roller (Camilla)